Публикации

Ви придбали кнура. Що далі?..

Те, наскільки важливо мати кнура у свиногосподарстві, переоцінити складно. Він упродовж року дає життя близько 10 тис. поросятам. Чи окупиться чимала ціна, за яку ви придбаєте продовжувача свинячого роду? Усе залежить від умов, створених для новоприбулого плідника. Саме тому перед щасливим моментом придбання кнура не забудьте про надважливий етап підготовки.

Чи потрібен SPF свинарям?

Статтю опубліковано в журналі "Фармер". Напевно, в україні немає вже жодного свинаря, який би не чув бодай саму абревіатуру - SPF. І більшість з тих, хто чув, напевно, знають, що SPF у свинарстві - це система виробництва свинини, що забезпечує здоров'я свиней, зі встановленими правилами контролю інфекцій, стану здоров'я і переміщення свиней між фермами. Термін SPF (Specific Pathogen Free - вільний від специфічних патогенів) можна застосовувати і до стада.

Як правильно нагодувати високопродуктивну свиноматку?

Коли йде мова про вирощування товарних свиней, дуже багато уваги приділяється раціонам та годівлі цих тварин. Але, насправді, успішна відгодівля товарних свиней розпочинається з годівлі ремонтної свинки, яка їх у майбутньому народить!

Додана вартість від здоров'я. SPF

За ідеальних умов стадо свиней можна було б створити й утримувати цілковито вільним від усіх патогенних організмів. Тоді залишилось би подолати лише кілька факторів, що обмежують максимальну продуктивність свиней. Нажаль, ми не живемо в ідеальних умовах, тому з причин, які часто неможливо контролювати, різноманіття патогенних і умовно патогенних організмів завжди буде... 

Використання термінів відповідно до різних GGP-, GP-,PS- та FP-тварин схем гібридизації

Нині досить часто під час розмови про племінних свиней, особливо з представниками іноземних компаній, можна почути такі терміни, як GP-, GGP- та PS- свині. Але інколи ці поняття використовують не за призначенням. Давайте ж розберемося.

GGP-тварини (grand grand parents, тобто прапрабатьки) – це чистопородні тварини з найкращими генетичними якос- тями, яких використовують під час розведення певної лінії або породи. Ці тварини перебувають на самій вершині генетичної піраміди. У більшості випадків генетичні компанії таких тварин не продають або ж вони дуже дорогі. Це, так б мовити, племінне ядро.

Десять способів уберегти племінне поголів'я (укр.)

У кожному господарстві намагаються залучити найякісніше поголів’я, адже статус здоров’я та виробничий потенціал тварин визначають економічний успіх. Українська племінна справа відроджується. Але повільно. Тому чимало виробників роблять ставку на імпорт свиней від визнаних світових лідерів. Як уникнути розчарувань та економічних втрат і максимально реалізувати генетичний потенціал придбаних тварин? Пропонуємо вашій увазі поради щодо закупівлі, транспортування та утримання племінних свиней.

Формирование BLUP-индексов (укр)

Сучасне економічно ефективне свинарство неможливо уявити без гібридизації, яка використовується для отримання ефекту гетерозису. А.Густафсон виділяв  у рослин три форми гетерозису, які можна прослідкувати і у тварин. Перша з цих форм - це репродуктивний гетерозис, в результаті якого підвищуються відтворювальні показники; друга - соматичний гетерозис, завдячуючи якому покращуються середньодобові прирости та технологічні показники м'яса; третя - адаптивний гетерозис, що підвищує пристосованість гібридів до дії несприятливих факторів навколишнього середовища.

Серволюкс-Генетик первая и единственная нуклеусная ферма в Украине.

Статья "Серволюкс-Генетик первая и единственная нуклеусная ферма в Украине."

Опубликовано: Всеукраинский ежеквартальный журнал  "Прибуткове свинарство", № 3 за сентябрь 2011 года.

Чистые линии Hypor - гарантия успеха в свиноводстве

Статья "Чистые линии Hypor - гарантия  успеха в свиноводстве".

Опубликовано: "Аграрний тиждень.UA" № 21 за 2010 год.

Фото з міжнародної агропромислової виставки АГРО 2013