Збільшення ваги при тестуванні – отримання відгодівельних свиней з високою кормовою ефективністю

 

             

 

 

 

Світове виробництво свинини рухається в напрямку збільшення забійної ваги свиней, і лідером цього процесу є Сполучені Штати Америки. Забійна вага свиней в США збільшується протягом останніх 60 років. Дані показують, що середня забійна вага у 1954 році складала 78 кг. У 2013 вона була в середньому 125 кг та очікувано зросте до 128 кг у 2014 році. Більша забійна вага пояснюється меншими порівняними витратами на тваринний протеїн у харчуванні людини.  Ця тенденція до зростання забійної ваги свиней чітко прослідковується в усіх галузях тваринництва. Це допоможе сільському господарству нагодувати світове населення.

Для досягнення більшої економічно ефективної та стабільної забійної ваги, генетичні компанії, які займаються розведенням свиней, повинні пристосувати свої селекційні програми відповідно до цього. Hypor  чітко дотримується тенденції щодо збільшення забійної ваги на протязі останніх десяти років і має материнські та батьківські лінії, в яких постійно збільшується вага при тестуванні задля задоволення вимог щодо відгодівельних свиней з високою ефективністю використання комбікорму.

Деякі породи мають схильність втрачати їхню кормову ефективність , так як вони просто перестають рости. Особливо, коли це стосується останніх 10-20 кг живої ваги на фінальній стадії відгодівлі. Генетичні компанії, які не тестують і не оптимізують їхні селекційні програми для нейтралізації цього ефекту, не зможуть задовольнити майбутні вимоги ринку і вироблятимуть недостатньо відповідні потребам ринку генетичні лінії.

Роб Пірс (Rob Pierce), керівник підрозділу, що контролює чіткість вимірювання показників продуктивності ферм-нуклеусів у Канаді, завжди підтримував тестування чистих ліній свиней на племінних фермах в більшій вазі. Він  твердо переконаний, що ідея щодо збільшення ваги на тестуванні на нуклеусних фермах надає змогу задовольнити майбутні вимоги м’ясопереробних підприємств щодо більш важких свиней. Для Роба причина для збільшення ваги при тестуванні кристально зрозуміла: «Ви ніколи не будете знати, як свині можуть рости до визначеної ваги без дійсного досягнення тваринами цієї ваги до тестування.  Як племінна компанія, вже сьогодні ми повинні постачати  до ферм  наших клієнтів племінних тварин, здатних рівномірно досягати більшої ваги з найменшими можливими витратами комбікорму.»  Роб також стверджує, що Система Оцінки Племінних якостей працює краще, якщо  продовжувати збільшувати вагу при тестуванні для отримання більшої кількості варіантів продуктивності.

Комітет з розвитку продуктів Hypor нещодавно прийняв рішення щодо подальшого збільшення ваги при тестуванні до мінімум 130 кг для термінальних ліній Hypor Maxter  та Hypor Magnus на своїх основних племінних фермах.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                  Середня вага при тестуванні батьківських ліній Hypor

Фактично , GGP-кнурі для головних станцій штучного запліднення Hypor в Північній Америці та Європі тестувалися у більшій вазі, враховуючи той факт, що вони виявили більш високі темпи приростів порівняно із тваринами з середньою вагою при тестуванні. Для ілюстрації цього ми зібрали інформацію по найкращим кнурам з наших ферм по обох батьківських лініях.

Найкращі кнурі

Hypor Magnus

Hypor Maxter

Кінцева вага при тестуванні

153 кг

139 кг

Глибина м’язового вічка

80 мм

77 мм

Товщина шпику

12,5 мм

10,0 мм

Середньодобовий приріст на тестуванні

1240 г

1156 г

Геріан ван Алст (Gerian van Alst), директор центру досліджень та розвитку, додає: «Хоча  ми і збільшили середню вагу при тестуванні, найкращі кнурі чітко демонструють, що є ще можливості  на племінних фермах до ефективного збільшення кінцевої ваги. Вирощуючи більшу кількість важчих тварин, ми будемо збільшувати  здатність  до досягнення більшої ваги і надалі. За допомогою сперми кнурів з центральних станцій штучного запліднення Hypor наші клієнти  можуть отримати свиней, здатних ефективно рости до більшої ваги, вже у себе на виробництві.»

 

Hypor – всесвітньовідома генетична компанія з розведення свиней, що входить до групи «Hendrix Genetics».

Офіційним представником компанії Hypor в Україні є українсько-голландське підприємство ТОВ «Серволюкс-Генетик», яке знаходиться в с. Рожична Оратівського району Вінницької області.

ТОВ «Серволюкс-Генетик» — єдина в Україні ферма-нуклеус зі світовим рівнем селекційної та племінної роботи.

Виробники свинини мають змогу придбати на ринку України високоякісних племінних тварин найбільш прибуткової генетики світу з найвищим статусом здоров’я, а саме:

·         чистопорідних кнурців та свинок породи Велика біла та Ландрас

·         промислову гібридну свинку Hypor Libra F1

·         термінальних чистопорідних кнурів Hypor Maxter (самий швидкоростучий П´єтрен у світі)

·         спермопродукцію від термінальних чистопорідних кнурів Hypor Maxter

Також спеціалісти компанії надають професійний технічний супровід щодо утримання та покращення ефективності виробництва свинини.

Контактна інформація:

Сергій Сапожнік, начальник відділу збуту ТОВ «Серволюкс-Генетик»

Тел.: 050 018 75 65, 097 915 20 40

E-mail: 0500187565@rambler.ru

Олександр Гуменюк, старший менеджер відділу збуту ТОВ «Серволюкс-Генетик»

Тел.: 050 390 10 49, 098 663 30 19

E-mail: 0503901049@ukr.net

 

Сайт: www.hypor.ua

www.servolux.com.ua

Фото з міжнародної агропромислової виставки АГРО 2013