Як зменшити відстань між генетичними досягненнями та показниками продуктивності на виробництві і забезпечити оптимальний генетичний прогрес?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дві центральні (головні) станції штучного запліднення (ШЗ)

Дистрибуція високоякісного генетичного матеріалу кращих племінних кнурів з нуклеусів Hypor здійснюється з двох «ключових» станцій ШЗ. Вони  знаходяться у Шателені, Франція та Грінхілі, Канада. На обох станціях представлені  усі генетичні лінії (породи) Hypor. Розподілення кількості GGP-кнурів  по кожній лінії поміж цими двома станціями залежить від племінного рівня в країнах, які обслуговуються кожною станцією.    

    

Сильні сторони  племінної системи Hypor

Структура компанії Hypor складається із власних (головних) та сателітних (якими керують партнери) нуклеусних господарств по усьому світу. Для підтримання високої точності оцінки племінної цінності на центральних та сателітних нуклеусних фермах використовуються мінімум 15% однакових високопродуктивних кнурів зі станцій ШЗ (це дає можливість оцінити один і той самий генетичний матеріал в різних умовах утримання – ред.). Дві головні станції ШЗ також забезпечують спермою і клієнтів. Така інтегрована мережа прискорює розповсюдження кращого генетичного матеріалу серед племінного поголів’я  Hypor.

Компанія Hypor гарантує, що мінімум для 70% усіх запліднень на господарствах-нуклеусах використовується сперма з центральних станцій у Франції та Канаді. Обидва підприємства мають значний досвід у експорті сперми, що гарантує розповсюдження найкращого генетичного матеріалу у провідних свинарських країнах у всьому світі.

Постійне покращення генетичного прогресу

Обмін високоякісними кнурами між (сателітними) нуклеусними господарствами та головними станціями ШЗ забезпечує високий рівень цього процесу. Двосторонній обмін спермопродукцією між двома континентами (між Північною Америкою та Європою) відбувається раз на місяць.  Кнурі-плідники мають найвищу генетичну оцінку та задовольняють різноманітні потреби місцевого ринку. Маючи багато (сателітних) нуклеусних ферм у багатьох країнах , цей двосторонній обмін генетичним матеріалом забезпечує  швидке збільшення кількості та якості ефективного племінного поголів’я, сприяє кращій селекції та допомагає створити більш збалансовану програму розведення. Племінна робота, яка враховує поголів’я клієнтів, збільшує прибутковість від пропонованої генетики Hypor.

Контроль інбрідингу

Ще одна перевага головних станцій ШЗ — можливість контролю інбридингу в різних лініях. Збалансована програма племінної роботи заснована на контролі близькоспорідненого схрещування у популяції. Не дивлячись на те, що інбридинг може пришвидшити генетичний прогрес, занадто близькоспоріднене схрещування може привести до негативних наслідків, зокрема дефектів. Ефективне управління інбридингом є одним з ключових факторів в досягненні оптимального генетичного прогресу.

Зростання генетичного рівня за рахунок швидшого ремонту кнурів

Генетичний прогрес прискорюється також за рахунок збільшення відсотку ремонту кнурів. Наступне покоління свиней загалом має вищий генетичний рівень. Разом зі швидшою заміною кнурів, новий кращий генетичний матеріал доступний для нуклеусів та клієнтів раніше. Відтак, на центральних станціях ШЗ кнурів вибраковують через 6 місяців роботи. Це означає 200% ремонту в рік. Це призводить до високих витрат, тому що йде вибракування робочих кнурів, які  компенсуються  досягненням прискореного генетичного прогресу.

Гарантія швидкого та рівномірного розповсюдження генетичного матеріалу по світу

Завдяки глобальній племінній структурі компанії, Hypor може гарантувати найкраще і найшвидше розповсюдження найякіснішого генетичного матеріалу для реалізації селекційної програми та для клієнтів по всьому світу. Головні станції ШЗ забезпечують постійний доступ до найкращих кнурів GGP. Так, Hypor має змогу контролювати якість наступних поколінь свиней в кожній країні і проводити племінну роботу в межах збалансованої та єдиної селекційної програми.

Пітер Деркс,

Директор по координації селекційної та племінної роботи Hypor

 

ДОВІДКА:

Hypor – всесвітньовідома генетична компанія з розведення свиней, що входить до групи «Hendrix Genetics».

Офіційним представником компанії Hypor в Україні є українсько-голландське підприємство ТОВ «Серволюкс-Генетик», яке знаходиться в с. Рожична Оратівського району Вінницької області.

ТОВ «Серволюкс-Генетик» — єдина в Україні ферма-нуклеус зі світовим рівнем селекційної та племінної роботи.

Виробники свинини мають змогу придбати на ринку України високоякісних племінних тварин найбільш прибуткової генетики світу з найвищим статусом здоров’я, а саме:

  • чистопорідних кнурців та свинок породи Велика біла та Ландрас
  • промислову гібридну свинку Hypor Libra F1
  • термінальних чистопорідних кнурів Hypor Maxter (самий швидкоростучий П´єтрен у світі)
  • спермопродукцію від термінальних чистопорідних кнурів Hypor Maxter

Також спеціалісти компанії надають професійний технічний супровід щодо утримання та покращення ефективності виробництва свинини.

Контактна інформація:

Сергій Сапожнік, начальник відділу збуту ТОВ «Серволюкс-Генетик»

Тел.: 050 018 75 65

E-mail: 0500187565@rambler.ru

Олександр Гуменюк, старший менеджер відділу збуту ТОВ «Серволюкс-Генетик»

Тел.: 050 390 10 49

E-mail: 0503901049@ukr.net

 

Сайт: www.hypor.ua

www.servolux.com.ua

 

Фото з міжнародної агропромислової виставки АГРО 2013