Використання комбінації гібридної та чистопорідної селекції (Combined Crossbred & Purebred Selection (CCPS)) для оцінки племінних якостей

Пітер Деркс (Peter Derks)

Керівник з координації праці

у племінній та селекційній роботі

 

 

Генетичний потенціал кожного окремого термінального кнура, реалізований в умовах нуклеусної ферми необов’язково буде таким самим, якщо він реалізується в умовах товарної ферми, тобто відгодівельні поросята від того самого кнура можуть мати дещо інші показники продуктивності, ніж його чистопорідні нащадки. Поєднання гібридної та чистопорідної селекції (Combined Crossbred & Purebred Selection (CCPS)) надає нам точну інформацію про справжній генетичний потенціал кнура, який пройшов оцінку на чистопорідних та відгодівельних нащадках.

Ця CCPS програма Hypor в основному фокусується на селекції кнурів Hypor Maxter та Hypor Magnus. Це термінальні кнурі, які найбільше використовуються по усьому світу для отримання відгодівельних свиней. В той час, як ця система селекції може використовуватися для відбору найкращих груп, ліній або окремих тварин, Hypor використовує її для визначення найкращих окремих кнурів. Інформація для CCPS збирається з нуклеус них ферм Hypor по кожній чистопорідній тварині та з відгодівельних ферм наших клієнтів від гібридних (Hypor Libra * Hypor Maxter  або Hypor Magnus) свиней для відгодівлі. Чистопорідні та відгодівельні свині проходять однакове тестування. Товщина шпику, глибина м’язового вічка та вага вимірюються при стандартній процедурі тестування. Також, коли є така можливість, збираються дані про конверсію комбікорму, вміст у м’ясі та череві жирової тканини, вихід лопаткової та стегнової частин.  Також визначається, як почуваються нащадки від кожного термінального кнура у умовах товарних ферм. Уся ця інформація разом з власними показниками продуктивності кожного кнура використовується для визначення племінної цінності.

Маючи багато інформації про продуктивність кожного кнура, ми можемо зробити кращий відбір наступного покоління. Завдяки цьому відбувається більш точна селекція та досягається кращий генетичний прогрес. Використання CCPS по кожному кнуру має результат, якщо воно проводиться на великій кількості тварин з точними результатами тестування. Світова CCPS програма Hypor включає в себе тестування 10000 тварин щорічно. Також у ці дані входять результати забою цих тварин, що дозволяє проводити більш точну оцінку.

Більшість відгодівельних ферм, які входять до CCPS програми, розташовані у Німеччині та Канаді. Німеччина є ідеальним місцем для CCPS-тестування у Європі, бо там розташовані великі потужні відгодівельні ферми наших клієнтів, які можуть проводити точну оцінку показників продуктивності. Також у цій країні є можливість отримати точні дані від забійних підприємств.

CCPS програма дозволяє визначити, як та чи інша генетика поводить себе на фермах з різним статусом здоров’я. В даний час, усі ферми, на яких впроваджена CCPS програма, мають найвищий статус здоров’я – SPF (Specific Pathogen Free). В той же час Hypor планує впровадити CCPS-тестування на фермах, які не мають статусу SPF. Ці результати дозволять обрати, які кнури краще підходять (краще реалізують свій генетичний потенціал) відповідно до певних умовах утримання.

По кожному кнуру  проводиться збір даних по результатам опоросу, показникам при відлучці, враховуючи падіж. Збір цих даних дозволив встановити взаємозв’язок з певним кнуром та рівнем смертності нащадків.

Також CCPS програма використовується і в селекції кнурів материнських ліній на гібридних свинках Hypor Libra щодо фертильності та репродуктивних показників, таких як кількість народжених поросят. Це дозволяє обрати найкращих кнурів для створення гібридної свинки.

 В майбутньому CCPS програма на відгодівельних свинях впроваджуватиметься і в інших країнах. На сьогоднішній день також розглядається можливість впровадження CCPS-тестування у Франції та Іспанії.

Використання CCPS-програми дозволяє нашим клієнтам отримувати найкращих кнурів з точно визначеним генетичним потенціалом для отримання максимального прибутку.

Отримайте більше разом з Hypor та «Серволюкс-Генетик»!

 

 

C:\Users\Олег\AppData\Local\Temp\Hypor logo.jpg

 

 

 

 

ТОВ «Серволюкс-Генетик» — єдина в Україні ферма-нуклеус зі світовим рівнем селекційної та племінної роботи.

Виробники свинини мають змогу придбати на ринку України високоякісних племінних тварин найбільш прибуткової генетики світу з найвищим статусом здоров’я, а саме:

  • чистопорідних кнурців та свинок породи Велика біла та Ландрас;
  • промислову гібридну свинку Hypor Libra F1;
  • термінальних чистопорідних кнурів Hypor Maxter (самий швидкоростучий П´єтрен у світі);
  • спермопродукцію від термінальних чистопорідних кнурів Hypor Maxter.

Також спеціалісти компанії надають професійний технічний супровід щодо утримання та покращення ефективності виробництва свинини.

 

Контактна інформація:
Сергій Сапожнік, начальник відділу збуту ТОВ «Серволюкс-Генетик»
Тел.: 050 018 75 65, 097 915 20 40
E-mail:0500187565@rambler.ru
Сайт:www.hypor.ua
www.servolux.com.ua

 

 

 

 

 

 

 

Фото з міжнародної агропромислової виставки АГРО 2013