SsGBLUP - покращена система оцінки племінних якостей свиней

Компанія Hypor впроваджує нову модель оцінки племінних якостей, яка у загальному покращує точність прогнозування показників продуктивності. Комплексне статистичне моделювання повинно, використовуючи інформацію про власну продуктивність свиней, максимально точно зробити прогноз про продуктивність їх нащадків. 
Іншими словами, оцінити їх племінні якості.

 

 

 

 

Абе Хьюїсман (Abe Huisman)

Посада:  Директор відділу досліджень та розвитку
 

Нова модель ssGBLUP 

На протязі багатьох років компанія Hypor використовувала модель BLUP (найкраще лінійне неупереджене прогнозування). Проте, коли стали покращуватися наші знання у генетиці свиней  та стали доступні результати великої кількості досліджень геному наших тварин, дуже важливим стало додати їх до формули, за якої обчислюються селекційний  індекс. Продовжуючи розвиток нової стратегії моделювання, Hypor затвердила однофакторну геномну модель найкращого лінійного неупередженого прогнозування ssGBLUP(Single Step Genomic Best Linear Unbiased Predictions) для покращення розрахунку селекційних індексів. 

«Традиційні методи моделювання використовують систему багатофакторної оцінки, коли оцінка традиційних племінних якостей і вплив специфічної генетичної різноманітності працюють окремо один від одного і поєднання їх разом створює комбіновану оцінку племінної цінності,» - пояснює Брам Бронсвурт (Bram Bronsvoort), головний генетик компанії Hypor.

 «ssGBLUP дозволяє проводити точнішу оцінку генетичних зв’язків між тваринами, яка до цього часу базувалася на середніх значеннях (тобто спорідненість між рідними братами в середньому складає 50%, але % спорідненості між двома рідними братами у конкретному випадку може дуже відрізнятися від цих 50%).»

Інформація про геном тварини дає нам можливість більш точно оцінити генетичну спорідненість. Це призводить до більш точної оцінки племінних якостей та робить можливим використання геномної інформації родичів для оцінки племінних якостей кожної окремої тварини.  Модель ssGBLUP була розроблена та перевірена міжнародними дослідниками у тваринництві на протязі декількох останніх років, починаючи з 2010 року (Misztal).  

На постійній основі Hypor проводить всебічні дослідження кількісних методів, які використовуються для оцінки племінних якостей, для того, щоб бути впевненими, що вони забезпечують максимальний рівень точності та покращують рівень генетичного прогресу.  В той час як впровадження моделі ssGBLUP потребувало значних інвестицій від компанії, збір даних з наших ферм продовжується, тому що така оцінка племінних якостей була впроваджена протягом останніх років. Тим не менш, переваги від більш точного обчислення племінної цінності забезпечать прибуткове виробництво свинини наших клієнтів на декілька поколінь вперед.

«Метод ssGBLUP використовує дані як про фенотип, так і про генотип для побудови комбінованої матриці спорідненості, що дозволяє більш точно спрогнозувати продуктивність усіх наших тварин», - додає Брам.  «Це, як очікується, покращить точність оцінки племінних якостей на 20-50% та пришвидшить генетичний прогрес».

 

 

 

 

 

 

 

 

Офіційний представник генетики Hypor в Україні – ТОВ «Серволюкс-Генетик».

Це єдина в Україні ферма-нуклеус зі світовим рівнем селекційної та племінної роботи.

Виробники свинини мають змогу придбати на ринку України високоякісних племінних тварин найбільш прибуткової генетики світу з найвищим статусом здоров’я, а саме:

  • чистопорідних кнурців та свинок породи Велика біла та Ландрас;
  • промислову гібридну свинку Hypor Libra F1;
  • термінальних чистопорідних кнурів Hypor Maxter (П´єтрен з найбільшими середньодобовими приростами у світі, вільний від гену стресчутливості);
  • спермопродукцію від термінальних чистопорідних кнурів Hypor Maxter.

Також спеціалісти компанії надають професійний технічний супровід щодо утримання та покращення ефективності виробництва свинини.

 

Контактна інформація:
Сергій Сапожнік, начальник відділу збуту ТОВ «Серволюкс-Генетик»
Тел.: 050 018 75 65, 097 915 20 40
E-mail: 0500187565@rambler.ru
Назарій Демчишин, старший менеджер відділу збуту ТОВ «Серволюкс-Генетик»
Тел.: 050 390 10 49, 097 772 02 88
E-mail: 0503901049@ukr.net
Сайт: www.hypor.ua
www.servolux.com.ua

 

 

 

Фото з міжнародної агропромислової виставки АГРО 2013