Нові матеріали про біобезпеку та здоров’я тварин від Hypor!

У компанії Hypor добре розуміють, який важливий вплив на продуктивність тварин мають стан здоров’я, навколишнього середовища та рівень організації управління на фермі. Допоки ми намагаємося створити міцних здорових тварин, стійких до захворювань, повний генетичний потенціал може бути реалізований, якщо тварини залишатимуться здоровими і будуть вирощуватися у біобезпечному навколишньому середовищі. Наші експерти з питань ветеринарії впроваджують багато заходів, щоб допомогти нашим покупцям покращити здоров’я їх свиней та ферми. Лікар Вутер Делі (Wouter Deley), головний лікар ветеринарної медицини та керівник з питань здоров’я компанії Hypor, пояснює більш детально:

 

 

 

 

Вутер Делі, Лікар ветеринарної медицини

Посада: Головний лікар ветеринарної медицини та керівник з питань здоров’я компанії Hypor

Здоров’я - це...

Здоров’я свиней  – це обов’язкова умова успішного та прибуткового свинарства. Це один з ключових факторів досягнення оптимальних показників продуктивності на рівні з генетикою та менеджментом.

Суттєвий вплив

Рівень здоров’я, нижчий за оптимальний, впливає на продуктивність тварин декількома шляхами. Клінічні захворювання – з розпізнаваними ознаками та симптомами, мають прямий вплив на репродуктивні показники та розвиток і можуть бути основними причинами низьких економічно важливих показників продуктивності. Це можуть бути втрати тварин внаслідок загибелі, погіршення конверсії комбікорму та обмеження середньодобових приростів як окремих тварин, так і цілих груп свиней в межах однієї ферми. Це стосується як свиней у цеху осіменіння, так і свиней на відгодівлі. Субклінічні захворювання, у яких ознаки та симптоми слабо виражені, часто не помітні на фермі і можуть бути визначені тільки за допомогою лабораторних тестів. Але, доведено, що тварини витрачають до 10% їх енергії на боротьбу з цими субклінічними захворюваннями і не можуть досягти бажаних показників продуктивності. До того ж, на вирішення складних проблем зі здоров’ям тварин, виробники свинини витрачають час та ресурси.

Рівень впливу клінічних або субклінічних захворювань на ферму визначатиметься тяжкістю протікання цих захворювань. Керівники ферм намагатимуться зменшити цей вплив до мінімального за допомогою зменшення смертності та рівня прояву клінічних ознак, вживаючи такі лікувальні заходи, як використання антибіотиків та впроваджуючи стратегічні превентивні заходи, такі як вакцинація, контроль паразитів та кращий менеджмент. Використовуючи ці методи, вони пробуватимуть зменшити межі розповсюдження клінічних захворювань та знизити вплив субклінічних захворювань, оптимізуючи усі фактори, які можуть  сприяти виліковуванню. При більшості захворювань,  на які впливає велика кількість факторів, найбільш ефективним є комплексний підхід. Витрати на досягнення і підтримання певного рівня здоров’я на фермі залежать від кількості та виду патогенів на фермі.

Оцінка рівня здоров’я

Для виробників свинини дуже важливо знати, які специфічні захворювання мають вплив на виробництво та як вони можуть з ними ефективно боротися. Знання та компетенція лікарів ветеринарної медицини мають критичне значення у вирішенні цього питання. Компанія Hypor забезпечує підтримку покупців за допомогою систем скринінгу та тестування. Ми співпрацюємо з лабораторіями у декількох країнах та маємо великий досвід застосування протоколів вакцинацій та лікування. На додачу, компанія Hypor створила практичні рекомендації для максимальної реалізації генетичного потенціалу племінного стада – «Рекомендації з підтримання статусу здоров’я та біобезпеки». Цей документ є кульмінацією нашого практичного (польового) досвіду  та глибоких знань нашої світової команди. Ці рекомендації були рецензовані авторитетними лікарями ветеринарної медицини по усьому світу. У 3 главі цих рекомендацій представлений поглиблений огляд того, як попередити розповсюдження захворювань у межах ферми.

Покращення стану здоров’я

Забезпечення біобезпеки – важлива частина процесу керування здоров’ям, яка допомагає зменшити ризики та наслідки від занесення інфекційних захворювань та оптимізувати показники продуктивності та прибутковості. Оцінка рівня біобезпеки включає менеджмент, конфігурацію ферми, знезараження, контроль гризунів, птахів та комах та імунізацію.

Як тільки статус здоров’я ферми був визначений, виробник свинини повинен підтримувати або покращувати цей статус по кожній окремій фермі. Обидва шляхи потребують чіткої стратегії покращення рівня біобезпеки.

Якщо виробник обирає шлях підтримання наявного статусу здоров’я, потрібні заходи, спрямовані на постійну стабілізацію санітарної ситуації стосовно того патогенну, який був виявлений. Це потребує такої стратегії внутрішньої біобезпеки, яка б гарантувала контроль ревалентних специфічних патогенів за умови їх розповсюдження в межах ферми.

Виробники свинини повинні гарантувати, що ніякі зовнішні причини/штами цього патогенна потраплять на ферму, тому стратегія зовнішньої біобезпеки також дуже важлива. У 1 та 2 главі «Рекомендацій з підтримання статусу здоров’я та біобезпеки» представлена інформація на цю тему. Додаткова інформація представлена у « Рекомендаціях по роботі з ремонтними свинками Хайпор Лібра», де розповідається про те, що правильний шлях введення ремонтних свинок в основне стадо може грати основну роль у подальшій продуктивності. Або, наші клієнти можуть обрати для себе систему BIOHYPOR. Вона представляє закриту програму розведення, в межах якої компанія Hypor забезпечує постійне постачання сперми від найкращих кнурів, оцінку племінних якостей та програмне забезпечення для ефективного управління фермою.

Якщо виробник свинини вирішує покращити статус здоров’я на його фермі, в залежності від різновиду патогенну можуть бути застосовані різні протоколи для його викоренення.  У «Рекомендаціях з підтримання статусу здоров’я та біобезпеки» описані ці протоколи і представники компанії  Hypor можуть надавати допомогу клієнтам у впровадженні цих протоколів. Більш того, ми поставляємо тварин та сперму, вільну від економічно важливих патогенів. 

Також компанія Hypor надає корисну інформацію, яка легко читається, про різноманітні захворювання свиней у вигляді Байтів свинячого здоров’я (Pig Health Bytes). Ці прості файли на одну сторінку у форматі pdf у вигляді підказок про хвороби також можуть допомогти покращити статус здоров’я стада. Переглянути ці файли ви можете, використовуючи наступне посилання http://www.hypor.com/en/support/health/

Здоров’я та біобезпека повинні постійно знаходитися у центрі уваги виробників свинини.

Для отримання більш детальної інформації, звертайтеся до офіційного представника генетики Hypor в Україні – компанії ТОВ «Серволюкс-Генетик».

 

 

 

 

 

 

 

Контактна інформація:

Сергій Сапожнік, начальник відділу збуту ТОВ «Серволюкс-Генетик»
Тел.: 050 018 75 65, 097 915 20 40
E-mail: 0500187565@rambler.ru
Назарій Демчишин, старший менеджер відділу збуту ТОВ «Серволюкс-Генетик»
Тел.: 050 390 10 49, 097 772 02 88
E-mail: 0503901049@ukr.net
Сайт: www.hypor.ua
www.servolux.com.ua

Фото з міжнародної агропромислової виставки АГРО 2013