Майбутнє сільського господарства – яке воно? Для пошуку відповіді на це питання Академія «ХЕНДРІКС-ГЕНЕТИКС» вдруге відкриває свої двері.

В цьому році Hendrix Genetics вдруге відчинила двері Академії, зібравши приблизно 90 аспірантів, генетиків-дослідників та тих, які задіяні безпосередньо у виробництві, провідних науковців та виробників для проведення триденної програми у Еиндховені – місті світла, Нідерланди. Метою цього заходу було встановлення зв’язків між науковцями та виробниками.

Темою заходу в цьому році звучала як «Прогресивне майбутнє».

 Конфереція мала 4 відділи: селекція майбутнього, підвищення ефективності виробництва, інновації в селекції та селекція, яка опирається на раціональне природокористування.

Усі разом намагалися знайти рішення питання: як нагодувати 9 мільярдів людей до 2050 року. Ця необхідність зміцнила співпрацю в усіх ланках виробництва.

Генетика тварин грає ключову роль в покращенні продуктивності тварин і так буде і надалі, але генетика – це тільки частина вирішення цієї проблеми. Поєднання науки та виробництва допоможе покращити ефективність світового виробництва продуктів харчування за допомогою поліпшення продуктивності та ефективності тварин, не забуваючи забезпеченням благополуччя для тварин та довготривалої стабільної протеїнової продуктивності тварин.

 

Описание: Tissue-samples-Hypor_Landcatch-and-blood-samples-ISA_HybridСелекція майбутнього

Неабиякі виклики, значно більш складні ніж коли не будь раніше, стоять перед сільським господарством та умовами для впровадження інновацій у ньому. Виробництво повинне створити інноваційну систему, яка врахує усі фактори. Професор Руд Хурне (Ruud Huirne),  директор відділу продуктів харчування та сільського господарства Рабобанку (Rabobank) та  представник керівництва відділу продуктів харчування та сільського господарства у Нідерландах, презентував глобальні теми світових впливів у сільськогосподарському виробництві та виробництві продуктів харчування.  Були розглянуті чотири основних питання: ріст наявності та доступності кормів, покращення засвоюваності кормів, стимулювання збалансованої годівлі та покращення стабільності результатів.

Hendrix Genetics  використовує селекційні програми у птахівництві, свинарстві та аквакультурі. Багато уваги приділяється впровадженню нових методів та технологій у практичне використання, що допомагає поліпшити продуктивність.  Антон ван ден Берг (Antoon van den Berg), генеральний директор Hendrix Genetics, ознайомив слухачів як Hendrix Genetics інвестує в інновації, які виходять за межі традиційних, пропонуючи нові послуги та рішення клієнтам по усьому світу.

Підвищення ефективності виробництва у нелегкий для виробників час

Описание: Granja-RoblealtoПродуктивність тварин має величезний потенціал для людства та весь час поліпшується. В серії презентацій були порівняні бізнес- та інноваційні моделі в різних видах племінного сільськогосподарського виробництва. Серве Герьанс (Servé Hermans), виконавчий директор ISA, підрозділу Hendrix Genetics, який займається несучками, почав цю частину з пояснення бізнес-моделі селекційної роботи з курами –несучками, повністю замкненої племінної системи. Подібна система, бізнес-модель селекційної роботи з бройлерами, була презентована Мітчем Абрахансеном ( Mitch Abrahamsen), віце-президентом відділу досліджень та розвитку компанії Cobb-Vantress.  Об’єктом презентації Пауло Ханта (Paul Hunt), головного виконавчого директора Alta Genetics, була селекційна модель відкритої системи у молочному скотарстві. У завершенні цієї частини Люк Озанне (Luc Ozanne), директор з інвестицій компанії Sofiprotéol,  ознайомив з аналітичними матеріалами селекційної моделі в рослинництві.

 

Описание: DNASampling1Інновації у селекційній роботі

Покращення в селекції тварин грають ключову роль у поліпшенні ефективності виробництва та раціональному використанні ресурсів у сільському господарстві. Нові методи обробки даних та молекулярні технології в генетиці надають широкі можливості потенційного практичного застосування. Використання геномної селекції призвело до появи нової ери. Що ж далі?

Професор Жон ван Арендонк (Johan van Arendonk),– Центр генетики та селекції тварин університету досліджень у Wageningen University & Research (WUR), та Адди Верейкен

(Addie Vereijken), науковий генетик у Hendrix Genetics,  представили матеріали щодо технологій у кількісній генетиці.  Далі виступив професор Мартін Гроенен (Martien Groenen),  з центру генетики та селекції тварин університету WUR  та Мішель Тиксер-Боичард з компанії INRA, з оглядом майбутніх молекулярних технологій у генетиці.

  Ці дві доповіді дали початок двом панельним дискусіям разом з групою експертів (в молекулярній та кількісній генетиці) щодо прогнозу відносно технічних інновацій і як впровадити їх у виробництво. Та, найважливіше, були розглянуте питання: який з об’єктів наукової роботи має найбільші промислові перспективи?

 

Описание: HYPOR-1000Селекція, що враховує раціональне використання ресурсів

Раціональне природокористування заслуговує особливої уваги  в племінній роботі з тваринами. Селекція, яка направлена на раціональне використання ресурсів, займається  не тільки традиційним відбором по конверсії комбікорму. Племінна робота щодо благополуччя тварин, управління світовими генетичними ресурсами, здоров’я населення та контроль якості харчування також є частинами цього питання.

Що дійсно може зробити селекція тварин у цьому напрямку?

В цій секції спробували зробити реалістичні прогнози щодо можливих аспектів впливу племінної роботи на раціональне природокористування. Професор Імке де Боер (Imke de Boer), університет WUR, відділ систем виробництва у тваринництві, дослідив взаємозв’язок між системами виробництва у тваринництві та майбутнім нашої планети. Продовжив доктор Коен Буні (Koen Boone) з Консорціуму з екологічної раціональності щодо організації роботи у сфері раціонального природокористування на практиці.

Директор центру досліджень та розвитку  компанії Cobb-Vantress, Мітч Абрахамсен (Mitch Abrahamsen) та Пітер ван Ас (Pieter van As) з  Hendrix Genetics ознайомили з їх корпоративною програмою щодо екологічної раціональності.  Зі свіжим розумінням проблеми після представлених доповідей був проведений «штурм мізків» на тему: « Як селекційна робота може сприяти раціональному тваринництву?».

 

Зустрінемось знову у 2018

В цьому році учасники академії Hendrix Genetics високо оцінили програму заходу та його організацію. Поєднання науки та виробництва під час цієї зустрічі шляхом інтерактивного обміну  інформацією задовольнило потреби учасників краще ніж будь коли. Це послугувало достатньою причиною для організації наступної зустрічі у 2018.

 

 

ТОВ «Серволюкс-Генетик» — єдина в Україні ферма-нуклеус зі світовим рівнем селекційної та племінної роботи , яка знаходиться в с. Рожична Оратівського району Вінницької області.

Виробники свинини мають змогу придбати на ринку України високоякісних племінних тварин найбільш прибуткової генетики світу з найвищим статусом здоров’я, а саме:

  • чистопорідних кнурців та свинок породи Велика біла та Ландрас;
  • промислову гібридну свинку Hypor Libra F1;
  • термінальних чистопорідних кнурів Hypor Maxter (самий швидкоростучий П´єтрен у світі);
  • спермопродукцію від термінальних чистопорідних кнурів Hypor Maxter.

Також спеціалісти компанії надають професійний технічний супровід щодо утримання та покращення ефективності виробництва свинини.

 

Контактна інформація:
Сергій Сапожнік, начальник відділу збуту ТОВ «Серволюкс-Генетик»
Тел.: 05001875 65, 097 915 20 40
E-mail:0500187565@rambler.ru
Олександр Гуменюк, старший менеджер відділу збуту ТОВ «Серволюкс-Генетик»
Тел.: 050 390 10 49, 098 663 30 19
E-mail:0503901049@ukr.net


Сайт: www.hypor.ua

www.servolux.com.ua

Фото з міжнародної агропромислової виставки АГРО 2013